Szczepienia na COVID będą płatne? Prof. Horban odpowiada

Dziś na antenie RMF FM, profesor Andrzej Horban zabrał głos w sprawie zmiany stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Zapytany został także, czy w związku z końcem pandemii, szczepienia na COVID-19 będą teraz płatne. Ekspert odpowiedział wprost. 

Fot. Shutterstock

Dziś w Polsce zmienił się stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Jak mówił podczas porannej rozmowy na antenie RMF FM profesor Andrzej Horban, nie oznacza to, że koronawirusa w Polsce nie  ma. Jest to natomiast pokazanie, że w tej chwili mamy wszelkie możliwości i mechanizmy do tego, by nie być poddawanym presji epidemii.

„Polega ona na tym, że epidemia, czyli nadmierny wzrost zachorowań, a niestety i zgonów, powoduje olbrzymie perturbacje w życiu społecznym i również zachwianie pracy ochrony zdrowia.”

-mówił ekspert i szef rady do spraw COVID-19. Dodał, że na pewno konieczność noszenia maseczek w szpitalach pozostanie na pewno na dłużej, możliwe, że już na stałe. Jak wyjaśnił, kilkadziesiąt lat temu jeszcze nit nie zakładał rękawiczek do badania pacjentów, w tej chwili to norma. Podobnie może być z maseczkami.

A co ze szczepieniami na COVID-19?  Czy w związku ze zmianami, mogą stać się teraz płatne? Prof. Horban odpowiedział wprost-  na pewno będą bezpłatne. Wytłumaczył, w Polsce szczepienia dzielą się na dwie kategorie: obowiązkowe i zalecane. I w przypadku szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, lekarze i rząd będą szli w kierunku myślenia o nich, jako obowiązkowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.