Szczepienia preparatem firmy AstraZeneca wstrzymało już 9 państw UE

Coraz więcej państw Unii Europejskiej decyduje się na wstrzymanie szczepień przeciw COVID-19 preparatem AstraZeneca. Wpływ na decyzję miały nagłe zgony tuż po podaniu szczepionki.

Fot. Shutterstock

Już dziewięć państw wstrzymało podawanie preparatu firmy AstraZeneca w szczepieniach przeciw COVID-19.

Jako pierwsza podawanie preparatu wstrzymała Dania, twierdząc że preparat firmy AstraZeneca powoduje zakrzepy krwi. Jak podaje Radio Zet, w ślad za Danią, taką samą decyzję podjęła Norwegia.

Stacja podaje, że od szczepień tym preparatem zrezygnowała również Austria, Estonia, Litwa, Łotwa, Luxemburg, Włochy i Islandia. Wpływ na taką decyzję mają niepokojące doniesienia o zgonach po przyjęciu preparatu firmy AstraZeneca.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Telewizją Trwam powiedział, że Polska na razie nie ma planów wstrzymania podawania tego produktu a resort nie ma „krajowych” dowodów świadczących, że szczepionka jest niebezpieczna, jednak Ministerstwo Zdrowia cały czas monitoruje wszystkie sygnały dotyczące działanie preparatu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c