Szczepienia przeciw Covid-19 obowiązkowe? Prof. Horban: Być może trzeba będzie coś takiego wprowadzić

Podobnie, jak w zeszłą wiosnę i lato, epidemia koronawirusa wyhamowuje, a liczba przypadków jest mniejsza. Bez wątpienia jest to też zasługa akcji szczepień. Co jednak w momencie, gdy zaszczepimy wszystkich chętnych, a odporności populacyjnej nadal nie będzie?

Fot. Pixabay

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. koronawirusa był gościem w TVN24. Zapytano go m.in. o szczepienia obowiązkowe.

Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw COVID-19, jeżeli inne metody zawiodą – powiedział lekarz, ale zastrzegł, że temat nie był jeszcze poruszany na posiedzeniu Rady Medycznej. Dodał, że na razie są kłopoty z dostawami szczepionek i trudno w tej sytuacji „zmuszać ludzi do szczepień”.

W tej samej stacji wypowiadał się też były szef GIS, Marek Posobkiewicz, który zwracał uwagę, że „Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie fala zachorowań i zgonów”.

W najnowszym raporcie zanotowano duży spadek przypadków i zgonów. W ciągu ostatniej doby wykonano 31 tys. testów na koronawirusa. Potwierdzono 2525 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 37 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c