Szczepienia w Polsce. Ile osób przyjęło trzecią dawkę i kiedy będzie można szczepić dzieci?

Czy w Polsce pojawi się rekomendacja szczepień dla najmłodszych? Wiceminister Waldemar Kraska skomentował sprawę. Przekazał też, ile osób skorzystało do tej pory z trzeciej dawki szczepionki. 

Fot. Pixabay

Zainteresowanie szczepieniami zmalało. Jak się również okazuje, nie było ono wcześniej na tyle wysokie, ponieważ wciąż nie uzyskaliśmy w Polsce odporności zbiorowej. Pojawiła się jednak trzecia dawka przypominająca, która skierowana jest do osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników ochrony zdrowia. Ilu Polaków z niej skorzystało? Jak przekazał wiceminister zdrowia, przyjęło ją ponad 350 tysięcy osób.

Europejska Agencja Leków w zeszłym tygodniu zatwierdziła ją także dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. A czy w Polsce myśli się o rozszerzaniu katalogu uprawnionych do trzeciej dawki przypominającej? Waldemar Kraska wyjaśnił, że w tej chwili rząd rozważa tę kwestię, a decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Wiceminister wypowiedział się też na temat szczepień dzieci powyżej 5 roku życia. Zaznaczył, że Europejska Agencja Leków poinformowała, że rekomendacja w tej sprawie będzie na przełomie października i listopada, i jeśli tylko taka się pojawi, to również w Polsce zostanie ona wprowadzona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c