Szczepienia w warszawskich szkołach. Ilu jest chętnych?

Od początku września trwały spotkania informacyjno-edukacyjne na temat  szczepień przeciwko COVID-19. Natomiast w poniedziałek rozpoczęło się zbieranie zgód na szczepienie dzieci.

Fot. Shutterstock

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się spotkania informacyjno-edukacyjne nauczycieli z rodzicami na temat szczepień przeciwko COVID-19. Od poniedziałku 6 września 2021 roku w placówkach oświaty rozpoczęło się natomiast zbieranie zgód na podanie preparatu dzieciom.

I tak w Warszawie zgłosiło się już na szczepienia w szkołach ponad trzy tysiące chętnych. Najwięcej, bo 2882 zgłosiło się uczniów. Pozostałe 70 to nauczyciele i 170 to członkowie rodzin. W sumie w Warszawie zaszczepionych już jest prawie 1 200 000 osób. Wśród nich około 70 tysięcy to młodzież w wieku 12-18 lat.

Ankiety mają być ponawiane jeszcze w tym tygodniu. Dzięki temu ratusz będzie mógł łatwiej zorganizować cały proces i przygotować odpowiednią ilość dawek szczepionek na COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c