Szczepionka na COVID-19 dla zwierząt domowych i hodowlanych? Jest oferta!

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, Ministerstwo Rolnictwa otrzymało ofertę szczepionki na COVID-19, która przeznaczona zostałaby dla zwierząt domowych i hodowlanych. Miałaby uchronić zdrowie publiczne, w myśl zasady „jedno zdrowie”. 

Fot. Pixabay

Jak wynika z ustaleń Wirtualnej Polski, Ministerstwo Rolnictwa otrzymało ofertę szczepionki na koronawirusa przeznaczonej dla zwierząt domowych i hodowlanych, która może pomóc w bezpośredniej ochronie zwierząt i zapewnić element bezpieczeństwa zdrowia publicznego.

Za ofertą stoi największy na świecie producent leków i szczepionek dla zwierząt, firma Zoetis, która z resztą do 2013 roku była częścią koncernu Pfizer. Jak dodaje WP, szczepionka oparta jest na podobnym mechanizmie jak preparat przeznaczony dla ludzi. Zawiera ona białko wirusa SARS-CoV-2, które po podaniu wywołuje reakcję odpornościową. Po pierwszych badaniach, które były prowadzone u psów i kotów wynika, że produkt jest w pełni bezpieczny i skuteczny.

Wirtualna Polska tłumaczy, że z kontekstu dokumentu wynika, że przedstawiciele koncernu chcą wybadać, czy polski resort byłby w ogóle zainteresowany wprowadzeniem preparatu na rynek krajowy. Póki co jednak nie ma odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c