Szczepionka na COVID-19! Są znane szczegóły szczepień!

Podczas dzisiejszej konferencji Michał Dworczyk przedstawił szczegółowe informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Wiadomo jakie będą warunki, by dołączyć do programu, a także ile będą kosztować i kto będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności.

Minister Michał Dworczyk poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że już od teraz mogą zacząć zgłaszać się podmioty lecznice, które chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień. Są jednak konkretne warunki jakie należy spełnić, by się dostać. Wśród nich jest między innymi deklaracja dostępności pacjentów przynajmniej pięć dni w tygodniu, dyspozycyjność przynajmniej jednego zespołu wyjazdowego i gwarancja wykonania 180 szczepień tygodniowo. Dodatkowo, trzeba zagwarantować bezpieczne przeprowadzenie takiego procesu.

Minister zdrowia przekazał informacje o kosztach związanych ze szczepionką. I tak szpitalu lub przychodni, bez konieczności przekazania szczepionki do pacjenta, będzie ona kosztować 61,24 zł. W punkcie szczepień wraz z dojazdem- 68,15zł. Jeśli ktoś będzie chciał, aby szczepionka została dostarczona do niego do domu i tu ją będzie chciał wykonać, musi liczyć się z kosztem 95,70zł.

W pierwszej kolejności zaszczepione mają zostać osoby starsze. W większości przypadków trzeba będzie podać dwie dawki. Efekt szczepień ma być widoczny po około 6 tygodniach. Zapewniono również podczas konferencji, że szczepionka jest w pełni bezpieczna.

Jak dodał minister, 15 grudnia na stronie rządu ma pojawić się informacja dotycząca punktów, w których można będzie zaszczepić się. W sumie ma ich być około 8 tysięcy. Zaznaczył, że nie będą one zakłócać działalności punktów i odbywaniu się innych planowanych szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c