„Szczepionka nie cieszy się popularnością. Restrykcje do lata”

Już w styczniu Narodowy Program Szczepień wchodzi w fazę „0”. Do Polski trafi ponad milion szczepionek. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska tłumaczy, że mimo to restrykcje mogą zostać utrzymane nawet do lata. 

Fot. Shutterstock

W poniedziałek na antenie TVP Info, wiceszef resortu zdrowia poinformował, że szczepionki dotrą do Polski już w styczniu. Nie wszyscy jednak zostaną zaszczepieni.

Narodowy Program Szczepień wchodzi w pierwszą fazę. Na początku zostaną zaszczepieni medycy. Nie jest to jednak obowiązek a jak powiedział wiceminister „niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa”.

Brak oczekiwanego zainteresowania szczepionkami może spowodować jednak przedłużenie restrykcji.

„Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że ona się pojawi, wciąż do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja” – zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c