Szczepionki dla niemowląt skuteczne z walce z koronawirusem?

Opublikowano nowe badania, które wskazują, że miana IgG świnki lub poziomy przeciwciał IgG są odwrotnie skorelowane z ciężkością u wyleczonych pacjentów z COVID-19, którzy wcześniej zostali zaszczepieni szczepionką MMR II produkowaną przez koncern Merck. 

Fot. Pixabay

Wyniki badań opublikowano w mBi, ogólnodostępnym piśmie American Society for Microbiology. Badania postanowił przeanalizować również polski Wprost.

Aby przeprowadzić analizę podzielono 80 osób na dwie grupy. Pierwsza grupa składała się z 50 osób urodzonych w Stanach Zjednoczonych, którzy mieli główne przeciwciała MMR ze szczepionki MMR II, którą podaje się niemowlętom. Druga grupa 30 osób nie miała danych o szczepionce MMR, a przeciwciała posiadała z innych źródeł, między innymi z wcześniejszych chorób takich jak właśnie odra czy świnka. Dzięki temu zauważono bardzo istotny szczegół, mianowicie odwrotną korelację między mianami świnki, a ciężkością wirusa SARS-CoV-2 w grupie osób MMR II. Nie stwierdzono natomiast istotnych korelacji między mianami wirusa świnki, a ciężkością koronawirusa w drugiej grupie.

Oznacza to, że osoby u których pojawiła się szczepionka MMR II znacznie mniej drastycznie, a nawet bezobjawowo przechodzili zakażenie COVID-19. Dodatkowo, szczepionka podawana dzieciom jest uważana za bardzo bezpieczną i nie powodującą skutków ubocznych. Naukowcy uważają, że dlatego mogłaby pomóc w walce z koronawirusem, zmniejszając jego dolegliwości i zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c