Szczepionki przeciwko COVID-19 na… czarnym rynku! Obok narkotyków i broni!

W tzw. darknecie, czyli internecie dla przestępców pojawiły się ogłoszenia dotyczące ofert sprzedaży szczepionek i lekarstw na wirusa SARS-CoV-2. Europol i Agencja UE ds. Współpracy Organów Ścigania wydała ostrzeżenia!

Fot. Shutterstock

Analitycy firmy Check Point Research wykryli liczne oferty sprzedaży szczepionek oraz lekarstw na COVID-19 dostępnych w darknecie. Sytuacją zajęła się już Agencja EU ds. Współpracy Organów Ścigania i Europol, które wydały ostrzeżenia związane z możliwymi przestępstwami związanymi z pandemią koronawirusa.

W Dark Webie wśród ofert sprzedaży m.in. broni czy narkotyków, pojawiły się również oferty sprzedaży leków na koronawirusa i szczepionek. Nie wiadomo czy nielegalne produkty są prawdziwe, a ich cena wynosi około 250 dolarów. Dystrybutorzy oczekują płatności w bitcoinach. Dzięki temu trudniej jest ich później wyśledzić.

Wśród ofert były między innymi szczepionki na COVID-19 za 0,01 BTC, czyli 300 dolarów, twierdząc, że potrzeba około 14 dawek dla jednej osoby. Jest to jednak informacja zupełnie sprzeczna z informacjami od producentów szczepionek, którzy informowali, że jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie szczepionki, podawane w odstępie kilku tygodni. Inny sprzedający proponował szczepionki marki Pfizer, dostępne z wysyłką w USA, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Również w ofertach pojawiły się chlorochiny, jako lek chroniący przed zachorowaniem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c