Szef GIS ostrzega:” Spodziewajmy się wzrostu zachorowań na COVID-19″

21 września rozpoczął się VIII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Podczas spotkania, Główny Inspektor Sanitarny przyznał, że spodziewa się wzrostu zachorowań na koronawirusa w najbliższym miesiącu.

Fot. Wikipedia/ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaros%C5%82aw_Pinkas_2.jpg#/media/Plik:Jarosław_Pinkas_2.jpg

Jak informuje „Polityka Zdrowotna” Jarosław Pinkas podczas konferencji inaugurującej kampanię przekazał kilka słów na temat sytuacji pandemicznej w Polsce. Podkreślił również, że GIS jest na pierwszej linii frontu w walce z wirusem SARS-CoV-2.

„Spodziewamy się wzrostów w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli jeszcze więcej, które planowaliśmy, o ile można powiedzieć planowaliśmy, spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkoły.”

-powiedział Główny Inspektor Sanitarny.

Pinkas przekazał także wczoraj, że pomimo wzrostu zachorowalności, liczba pacjentów, których COVID mocno dotknął nie jest tak duża. Pod respiratorami są 82 osoby, mimo dużego wzrostu nowych zakażeń. Dodał też, że należy przede wszystkim zadbać o dostęp do opieki zdrowotnej, pomimo panującej pandemii.

Łącznie w Polsce jest ponad 80 tysięcy osób zakażonych od początku pandemii. Dziś doszło 711 chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c