Szef grupy Płetwonurków RP opowiedział o poszukiwaniach i śmierci Piotra Staraka

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Został odnaleziony w czwartek w jeziorze Kisajno przez płetwonurków. Szef grupy w rozmowie z dziennikiem „Fakt” zdradził szczegóły akcji poszukiwawczej 39-letniego warszawiaka. 

„Przeszukaliśmy ponad milion metrów kwadratowych powierzchni jeziora. Praca w nocy ułatwiała nam poszukiwania ze względu na mały ruch na jeziorze. Nie było turystów, żaglówek, jachtów, motorówek, dzięki czemu spokojnie mogliśmy przeprowadzić działania, mające na celu odnalezienie zaginionego” – powiedział.

Według niego doszło do nieszczęśliwego wypadku:

„Są różne zdarzenia, które mogą być niespodziewane i człowiek nie zawsze jest do nich przygotowany. Czasami życie potrafi nas zaskoczyć taką sytuacją, na którą nie jesteśmy w stanie zareagować.” – przekonuje.
Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 w Warszawie, zmarł 18 sierpnia 2019 w wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Był to polski producent filmowy, przedsiębiorca. Współwłaściciel i członek zarządu przedsiębiorstwa producenckiego Watchoutstudio
Do matury uczył się w Szwajcarii. Następnie podjął studia w USA. Ukończył bostoński Emerson College na kierunku komunikacja, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku.
W 2008 roku założył przedsiębiorstwo producenckie – Watchout Production, w którym razem z Krzysztofem Rakiem i Krzysztofem Terejem tworzył zespół kreatywny. W 2012 Watchout Production zrealizowało pierwszy film – Big Love w reżyserii Barbary Białowąs, dedykowany Januszowi Morgensternowi. W tym czasie Woźniak-Starak uczestniczył również w produkcji filmu Christophera Doyle’a Izolator (Warsaw Dark).

Dwa najbardziej znane filmy wyprodukowane przez Staraka to Bogowie w reżyserii Łukasza Palkowskiego, który w Polsce obejrzało 2,2 miliona widzów oraz Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej, na który do kin poszło 1,720 mln osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.