Szef KPRM o szczepieniach: „Powstaną duże centra. Jest to element modelu zaczerpniętego z Niemiec”

Jak przekazał Michał Dworczyk, w Polsce oprócz mniejszych punktów, mają również powstać duże centra szczepień. Dodaje, że jest to element modelu zaczerpniętego od naszego sąsiada, Niemiec. 

Fot. MON

Wielkimi krokami do Polski zbliżają się szczepionki, które mają powstrzymać zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W ostatnich tygodniach szczepienia to niewątpliwie numer jeden wśród tematów poruszanych przez władzę. W rozmowie z Polsat News, Michał Dworczyk również przekazał kilka istotnych informacji.

W Polsce według zapowiedzi mają pojawić się małe punkty szczepień, ale nie tylko. Okazuje się, że rząd planuje przygotować również duże centra szczepień. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tłumaczy, że inspiracja do stworzenia ośrodków zaczerpnięta zostały od naszych sąsiadów, Niemiec.

„Po tym jak skończy się pierwszy nabór na punkty szczepień, podejmiemy decyzję, co do tworzenia dużych centrów szczepień. To jest model niemiecki. My w Polsce chcemy mieć model mieszany, czyli mniejsze punkty szczepień w każdej gminie i duże centra. Ale decyzja o tym, ile takich centrów ma powstać, będzie dopiero podjęta.”

-wyjaśnił Michał Dworczyk.

Szczepienia mają rozpocząć się na masową skale już w styczniu. Nie jest znana dokładna data, natomiast jak dodał szef KPRM, wszystko jest zależne od oficjalnego dopuszczenia szczepionki na terenie Unii Europejskiej i dostawy towaru. Pierwsza partia szczepionek ma pozwolić na zaszczepienie około pół miliona Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c