Szef WHO: „Jest nadzieja na powrót do życia jakie znaliśmy wcześniej”

Szef WHO ds. sytuacji kryzysowych przekazał, że jego zdaniem po pojawieniu się szczepionki powrót do życia jakie znaliśmy przed pandemią jest „bardzo, bardzo możliwy”. Zaznaczył jednak, że do tego czasu musimy się bardzo pilnować i stosować do zaleceń. 

Fot. Shutterstock

Pandemia COVID-19 na całym świecie wciąż zbiera żniwa. Światełkiem w tunelu wydaje się być szczepionki, które już wkrótce mają trafić do ogólnoświatowego dostępu. W tej kwestii wypowiedział się również dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. sytuacji kryzysowych w rozmowie z irlandzką telewizją RTE. Doktor Michael Ryan przekazał, że po pojawieniu się szczepionek jest szansa na życie jakie wszyscy znali przed pandemią koronawirusa: znikną lockdowny, zmniejszy się krzywa zachorowań i uzyska się kontrolę nad chorobą.

Szef WHO dodał, że mimo, że wkrótce epidemia wirusa SARS-CoV-2 może się skończyć, warto wciąż będzie  pamiętać o dystansie społecznym i innych zasadach bezpieczeństwa, do których się w ciągu ostatnich miesięcy przyzwyczailiśmy. Nie należy całkowicie zapominać o pandemii, jednak po pojawieniu się szczepionek społeczeństwo na całym świecie będzie mogło stopniowo wrócić do normalnego funkcjonowania.

Dr Michael Ryan zaapelował również o ostrożność w czasie świąt Bożego Narodzenia. Zalecił, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia do  minimum, unikając dużych spotkań rodzinnych. Zachęcił żeby nie brać udziału w innych uroczystościach związanych ze świętami i Nowym Rokiem. Przekazał, że jest to czas kiedy powinniśmy ograniczyć kontakty, nie wychodzić z domu, a jeśli to robimy- to podchodzić do tego z wyjątkową ostrożnością, bo dopóki nie ma szczepionki, nie możemy pozwolić sobie na nieodpowiedzialne zachowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c