Szefowa Komisji Europejskiej o szczepieniach: „70% ludzi musi zostać zaszczepionych”

Dziś szefowa Komisji Europejskiej wystąpiła przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. Wypowiedziała się między innymi na temat szczepionek na koronawiursa. Zaznaczyła, że aby położyć kres pandemii COVID-19, musi zostać zaszczepionego 70% społeczeństwa. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Proces szczepień rozpoczął się już między innymi w Rosji czy w Wielkiej Brytanii. Podczas wystąpienia przed Parlamentem Europejskim w Brukseli Ursula von der Leyen przekazała, że 27 państw unijnych musi rozpocząć szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 tego samego dnia. Dodała również, że UE zakupiła więcej dawek preparatu, a wszystko dlatego, aby zapewnić szczepienie wszystkim obywatelom Europy.

Szefowa Komisji Europejskiej dodała też, że aby mówić o sukcesie i zakończeniu  pandemii COVID-19 należy zaszczepić 70% społeczeństwa. Tłumaczy, że jest to nie lada wyzwanie.

W Polsce szczepionki mają pojawić się w styczniu. Jak wynika z Narodowego Planu Szczepień, w pierwszej kolejności, podczas „Etapu 0” szczepieni będą pracownicy ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów, MOPS-ów, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. W ramach „Etapu 1” szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, seniorzy oraz służby mundurowe, ale również nauczyciele.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c