Szkodliwe paragony pod lupą Ministerstwa!

Związkowcy handlowej „Solidarności” zażądali od resortu zdrowia interwencji w związku z niebezpieczną substancją bisfenol A, wykrytą w paragonach siedmiu na osiem skontrolowanych hipermarketów. Kontrole wydruków odbywały się w sklepach, tj. Auchan, Biedronka, Castorama, Jysk, Kaufland, Pepco, Rossmann, a także dotyczyły popularnej sieci Amazon.

Apel o podjęcie stosownych działań został skierowany do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Jak zauważa przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń „Solidarności” – Alfed Bujara, sprawa jest niezwykle ważna, bowiem dotyczy nie tylko dwumilionowej rzeszy handlowców, lecz także zwykłych obywateli, na co dzień dokonujących zaopatrzenia w sieciówkach.

Związkowcy wystosowali oficjalne zapytanie do poszczególnych sklepów; część z nich potwierdziła występowanie bisfenolu A w eksploatowanych rolkach kasowych. Należy podkreślić, że bisfenol A to substancja chemiczna, która nie jest obojętna dla ludzkiego organizmu. Zaburza ona pracę hormonów płciowych, sprzyja pojawieniu się otyłości, czy też przyczynia się do rozwoju raka piersi u kobiet i raka prostaty u mężczyzn – o czym przypomina dr n. med. Aleksandra Rutkowska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c