Szkoła i przedszkole w miasteczku Wilanów

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wzięli udział Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa i Carlos Sivila Sanz, dyrektor generalny Plesmar.

Przedszkole przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Fot. Urząd Dzielnicy Wilanów

Przedszkole przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Fot. Urząd Dzielnicy Wilanów

Tak, jak zapowiedziałam, cały czas inwestujemy w budowę szkół, przedszkoli i  żłobków. W innych dzielnicach prowadzone są tak kluczowe inwestycje, jak budowa trzech szkół i pięciu przedszkoli na Białołęce, zespołu szkolno-przedszkolnego w Wawrze, czy rozbudowa budynku na potrzeby szkoły podstawowej w Ursusie” – mówiła Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent stolicy.

Szkoła podstawowa powstaje w bliskim sąsiedztwie wybudowanych wcześniej przedszkola oraz pierwszego publicznego żłobka w Wilanowie i jest kolejnym elementem nowoczesnego kompleksu oświatowego. Będzie budynkiem dwukondygnacyjnym z wielofunkcyjną halą sportową z widownią na ok. 130 miejsc, trawiastym boiskiem do piłki nożnej, a także 3-pasmową bieżnią  i skocznią w dal. W szkole będzie się mogło uczyć ponad 500 uczniów. Wzdłuż placówki powstanie parking z 73 miejscami postojowymi. Koszt inwestycji: 26 mln zł. Planowany termin otwarcia to 1 września 2016 r. Prace na budowie koncentrują się obecnie na wykonywaniu hydroizolacji ścian piwnic, stropu nad piwnicą i montażu zbrojenia słupów na parterze obiektu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.