Szkoły przejdą na nauczanie zdalne. A co ze żłobkami i przedszkolami?

Dziś podczas konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia przekazano informacje na temat wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Pojawiło się jednak pytanie- co z przedszkolami i żłobkami, czy będą otwarte?

fot. Pixabay

W okresie przedświątecznym, czyli od 20 do 23 grudnia oraz w czasie postferyjnym rząd zdecydował się wprowadzić nauczanie zdalne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Po tym terminie dzieci wrócą do nauki stacjonarnej. Szczegóły zostały dziś przedstawione podczas konferencji prasowej przez Adama Niedzielskiego i Waldemara Kraskę.

Ale pojawiło się pytanie, co ze żłobkami i przedszkolami? Czy w tych dniach również będą nieczynne? Jak uspokoił rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, żłobki i przedszkola będą otwarte po 20 grudnia 2021.

Przypomnijmy, od 15 grudnia w Polsce obowiązywać będą między innymi limity dotyczące ilości osób przebywających w restauracjach, hotelach czy kinach. Dodatkowo, w kinach pojawi się zakaz spożywania posiłków i napojów. Nieczynne natomiast będą kluby i dyskoteki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c