Szpital covidowy wstrzymał przyjęcia! Powodem choroba lekarza

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą dopiero co został przekształcony w covidowy, a już wstrzymał przyjęcia. Powodem jest choroba lekarza anestezjologa, która uniemożliwia przyjmowanie pacjentów. 

Fot. Shutterstock

W czwartek szpital w Nowym Mieście nad Pilicą został przekształcony w tymczasowy szpital covidowy. Znajdują się tam 74 miejsca dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W tej chwili jest tam 13 osób, z czego 6 wymaga podłączenia do tlenu.

Jak się jednak okazuje, placówka zmuszona była wstrzymać przyjęcia. Wszystko z powodu choroby anestezjologa. Jak mówi w rozmowie z RDC starosta grójecki Krzysztof Ambroziak, szpital do chwili pozyskania nowego specjalisty nie może przyjmować pacjentów.

Obecnie na Mazowszu dla zakażonych COVID-19 funkcjonuje szpital w Ostrołęce, w Siedlcach, Radomiu, Kozienicach, Ciechanowie i Płocku, a także szpital wojskowy na Okęciu, szpital modułowy przy Szaserów w Warszawie oraz główna placówka, czyli Szpital Południowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c