Szpital na Stadionie Narodowym zmienia system kwalifikacji i przyjmowania pacjentów!

Jak przekazał w rozmowie z radiem RDC dr Artur Zaczyński, Szpital Narodowy zmienia system kwalifikacji i przyjmowania pacjentów. Wszystko ze względu na przepełnione placówki covidowe i kolejki karetek, które czekają na przekazanie zakażonych koronawirusem pacjentów. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Ciężka sytuacja pandemiczna w województwie mazowieckim wymaga wprowadzenia kolejnych zmian. I tak Szpital Narodowy zmienia system kwalifikacji i przyjmowania osób zakażonych. Jak przekazał w rozmowie na antenie radia RDC dyrektor lecznicy dr Artur Zaczyński, powodem są przepełnione szpitale i kolejki karetek, które czekają na przekazanie chorych. Podkreśla, że pacjenci w lżejszych stanach musza szybciej trafiać do placówek covidowych.

„Jeżeli jest pacjent, który wymaga transportu, to potencjalnie karetka systemowa, która stoi przed SOR-em powinna przekazać swojego pacjenta do stabilizacji i przewieźć pacjenta, który już jest zdiagnozowany i wykluczone są stany zagrożenia życia, do szpitala tymczasowego.”

-tłumaczy. Dr Zaczyński zwraca też uwagę na fakt, że w placówkach tymczasowych w stolicy często dochodzi do wymiany pacjentów między szpitalami.

Na terenie Warszawy jest około 100-120 zachorowań wymagających hospitalizacji, a w szpitalu jest około 30-40 wypisów. Wobec tego mówimy o potencjalnym buforze. Przy rozłożeniu tego na trzy szpitale tymczasowe, około 30-40 chorych do przejęcia.”

-dodaje dr Zaczyński. Przyznał także, że często w ostatnim czasie zdarza się tak, że do Szpitala Narodowego trafiają coraz cięższe przypadki. A spowodowane jest to między innymi tym, że wiele osób zakażonych decyduje się na samodzielne leczenie w domu i nie zgłasza się do lekarza. Dopiero kiedy jest już naprawdę źle, dopiero wtedy wzywane jest pogotowie. A to duży błąd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c