Szpital Narodowy uruchamia kolejny moduł!

Zgodnie z decyzją wojewody szpital tymczasowy na PGE Narodowym w Warszawie uruchomi trzeci moduł. Ma to się stać jeszcze w tym tygodniu. Na chorych będzie czekało kolejnych 28 łóżek. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak poinformował dziś kierownik szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w rozmowie z RDC, zgodnie z decyzją wojewody, jeszcze w tym tygodniu uruchomiony zostanie kolejny moduł. Trzeci moduł składać się będzie z 28 łóżek i dostępny będzie już od najbliższej środy.

Łącznie w Szpitalu Narodowym będzie przeznaczonych 150 łóżek dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pacjentów. Na dzień dzisiejszy zajętych jest 113 miejsc. Jak tłumaczy Artur Zaczyński, rotacja jest średnio po 14-15 osób dziennie.

Placówkę na PGE Narodowym pierwszy raz uruchomiono podczas drugiej fali koronawirusa. Pierwszy pacjent trafił tam w listopadzie 2020 roku. To kolejne miejsce przeznaczone dla chorych na COVID-19. Poza stadionem w Warszawie dostępny jest jeszcze Szpital Południowy, modułowy przy Szaserów i wojskowy na Okęciu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c