Szpital Narodowy uruchamia kolejny moduł!

Szpital Narodowy zaczął ponownie przyjmować pacjentów 25 listopada. Teraz w placówce otwarto kolejny moduł z 28 miejscami dla osób zakażonych koronawirusem. Jak podkreślają władze szpitala, utrzymuje się wysoka fala zakażeń i hospitalizacji.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

25 listopada uruchomiono ponownie Szpital Narodowy. Jak informuje w rozmowie z radiem RDC dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński, w placówce właśnie otwarto kolejny moduł dla zakażonych koronawirusem.

Dr Artur Zaczyński dodaje, że wyraźnie widać wysoką falę zakażeń i odczuwają to wszystkie szpitale na Mazowszu, które uczestniczą w walce z pandemią. Jak dotąd przygotowano 122 łóżka dla chorych pacjentów. Jednak wraz ze wzrostem liczby przypadków i osób, które wymagają hospitalizacji, możliwe jest zwiększenie miejsc do 300.

Pierwszy raz szpital na PGE Narodowym uruchomiono w listopadzie ubiegłego roku podczas drugiej fali COVID-19. Po zamknięciu cały sprzęt został przeniesiony do stadionowych magazynów na wypadek, gdyby trzeba było znów go wznowić. Oprócz Szpitala Narodowego w Warszawie funkcjonuje Szpital Południowy, szpital wojskowy na Okęciu i szpital modułowy przy Szaserów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c