Szpital Południowy pełny! Zajętych jest 300 miejsc!

Jak informuje dyrektor Szpitala Południowego, w tej chwili w placówce zajętych jest 300 miejsc przeznaczonych dla chorych na koronawirusa. Codziennie szpital robi około 25 wypisów i tyle samo pacjentów przyjmuje. W większości są to osoby niezaszczepione. 

Fot. Shutterstock

Wciąż trudna sytuacja panuje w szpitalach covidowych, gdzie jest coraz mniej miejsc dla zakażonych koronawirusem. Jak informuje w wywiadzie dla RDC dyrektor Szpitala Południowego, w placówce zajęte są wszystkie łóżka przeznaczone do hospitalizacji pacjentów. Wolne są jedynie tzw. techniczne, które służą do przewożenia chorych.

„Codziennie robimy około 25 wypisów. Tylu pacjentów możemy też przyjmować. Liczba łóżek się skończyła, mamy 50 miejsc respiratorowych i 250 zwykłych. Więcej łóżek w szpitalu nie ma. Tendencja jest stała: 30 procent osób, które do nas trafiają, jest po szczepieniu.”

-wyjaśnia Artur Krawczyk. Oznacza to, że aż 70 procent zakażonych, którzy wymagają hospitalizacji to osoby niezaszczepione. Jak dodaje dyrektor placówki, w przypadku zgonów różnica jest ogromna. Aż 90 pacjentów to osoby niezaszczepione.

Szpital Południowy w Warszawie to obecnie główna placówka covidowa na Mazowszu. W mieście funkcjonuje jeszcze szpital modułowy przy Szaserów, wojskowy na Okęciu i szpital na Stadionie Narodowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c