Szpital Południowy uruchamia kolejne moduły!

Czwarta fala pandemii koronawirusa rozwija się. Do szpitali trafia coraz więcej zakażonych. Jak poinformowała wiceprezydent Warszawy, w Szpitalu Południowym uruchamiane są kolejne moduły. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Szpital Południowy to jedyny w Warszawie i główny na Mazowszu tymczasowy szpital covidowy. Obecnie w placówce przebywa 78 pacjentów zakażonych koronawirusem. Wśród nich aż 32 osoby potrzebują wsparcia respiratora.

Jak przekazała wiceprezydent miasta, w szpitalu wciąż uruchamiane są kolejne moduły. Jest to niezbędne, by móc zapewnić miejsce wszystkim potrzebującym pomocy. Początkowo placówka miała mieć dostępnych 300 łóżek, jednak nie udało się tylu miejsc utworzyć.

„Wszystkie pomieszczenia, które w normalnych okolicznościach nie są łóżkami szpitalnymi, jak na przykład łózka z bloków operacyjnych. Te pomieszczenia i łóżka zostały przeznaczone dla pacjentów z COVID-19.”

-wyjaśnia Renata Kaznowska. Zaznacza, że na razie nie ma problemu jeśli chodzi o lekarzy i pielęgniarki do zwykłych łóżek. Brakuje jednak kadry do łóżek respiratorowych. W ubiegłym miesiącu władze miasta zwrócili  się z prośbą o pomoc w tej sprawie do wojewody. Chcą, aby Konstanty Radziwiłł skierował medyków do pracy w placówce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c