Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia!

Jak poinformował dziś ratusz, Szpital Południowy w Warszawie wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Powodem jest ogromny pobór tlenu, który powoduje przekroczenie wydajności instalacji tlenowej. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś po południu stołeczny ratusz poinformował o wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Południowym, czyli głównej placówce dla zakażonych koronawirusem na Mazowszu. Obecnie przebywa w niej 270 chorych, a wśród nich aż 42 osoby wymagają dostępu do respiratorów.

Jak tłumaczy urząd miasta w komunikacie, taka ilość pacjentów oznacza ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki. Jutro ma mieć miejsce spotkanie władz miasta w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali z NFZ. Natomiast spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpital zaplanowane jest na środę.

Szpital Południowy docelowo miał być placówką wielooddziałową, jednak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 został od razu uruchomiony w lutym jako placówka covidową. Nie wiadomo póki co, kiedy szpital będzie pełnił swoją początkowo zaplanowaną rolę, na pewno nie będzie to jednak wcześniej niż wiosną 2022 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c