Szpital tymczasowy w Warszawie wznawia działalność!

Wiceminister zdrowia zapowiedział wznowienie działalności Szpitala Tymczasowego COVID Okęcie. Decyzja ta zapadła po rozmowach z ministrem obrony narodowej. W placówce początkowo będzie 170 miejsc dla zakażonych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na Mazowszu sytuacja w szpitalach jest naprawdę poważna. Wiceminister zdrowia poinformował, że Szpital Południowy jest zapełniony. Dodatkowo wstrzymano przyjęcia do niego, o czym wczoraj poinformował ratusz. Inne placówki w województwie znajdują się między innymi w Radomiu i Siedlcach. Ale również w nich ciężko jest znaleźć wolne łóżko.

„Liczba osób, które są przyjmowane do szpitali jest dość duża, także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały. Kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów.”

-wyjaśnił Waldemar Kraska. Przekazał, że w uzgodnieniu z ministrem obrony, uruchomiony zostanie szpital tymczasowy na Okęciu, należący do MON, który funkcjonował już podczas ostatniej fali COVID-19. W placówce początkowo ma znaleźć się 170 miejsc dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Wiceszef resortu zdrowia poinformował także, że tej chwili jest ponad 5 tysięcy pacjentów na łóżkach covidowych, a w kraju jest ich do dyspozycji 10 tysięcy. W kolejnych dniach ma zostać uruchomionych kolejnych 10 tysięcy miejsc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c