Szpital w Warszawie uznany jako najlepszy w Polsce!

Wielki sukces warszawskiego szpitala! Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostało wybrane najlepszą placówką w Polsce w rankingu World’s Best Hospitals 2021.

Fot. Shutterstock

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ma powód do dumy. W rankingu najlepszych szpitali na świecie według Newsweek, zajęło pierwsze miejsce, jeśli chodzi i placówki w Polsce. Wśród wszystkich szpitali z całego świata uplasowało się pomiędzy 100 a 200 miejscem.

Jak na nagrodę zareagowali lekarze pracujący w szpitalu? Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Klinicznego Dziesiątka Jezus, który składa się na centrum przyznał, że szpital to przede wszystkim ludzie i to dzięki nim udało się osiągnąć sukces.

„Wskaźniki to nie są ładne ściany, ładne okna czy ładne podłogi. To głównie tworzą ludzie: rekomendacje ekspertów medycznych, ankiety pacjentów. Najgorzej jest potraktować pacjenta jak petenta w urzędzie. Wtedy wiadomo, że opinie idą najgorsze, jakie tylko mogą być.”

-powiedział Paweł Łęgosz w rozmowie z RDC. Dodał, że na taką nagrodę pracuje się wiele lat i jest to też kwestia odpowiedniej edukacji. W szpitalu każdy stara się dać przekazywać jak najlepsze wzorce młodym pokoleniom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c