Szpital wymaga pilnej modernizacji. Musi poczekać co najmniej do wiosny

Jak przekazała wiceprezydent miasta, szpital na Solcu, który wymaga pilnej modernizacji, będzie jeszcze musiał poczekać na remont co najmniej do wiosny 2022 roku. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. 

Fot. Shutterstock

Szpital na Solcu pilnie wymaga modernizacji. Jak się jednak okazuje, nie prędko się jej doczeka. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która spowodowała, że placówka co najmniej do wiosny 2022 roku nie zostanie wyremontowana.

Opóźnia się przeniesienie części oddziałów z Solca do Szpitala Południowego. A to dlatego, że w w tej chwili szpital jest w całości przeznaczony dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak tłumaczy Renata Kaznowska, decyzja resortu zdrowia o przeznaczeniu szpitala na Ursynowie obowiązuje do marca 2022 roku.

Kiedy już będzie taka możliwość, władze miasta chcą, aby na czas remontu umieścić w Szpitalu Południowym między innymi SOR, intensywną terapię, anestezjologię, endoskopię, ginekologię i kardiologię, ortopedię i chirurgię ogólną. Wtedy też cała kadra z Solca przeniosłaby się do Szpitala Południowego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.