Szpitale covidowe na Mazowszu bez respiratorów! Sytuacja coraz bardziej dramatyczna!

Sytuacja pandemiczna w kraju jest coraz gorsza. Przybywa osób, które wymagają hospitalizacji. Jednak w szpitalach zaczyna również brakować miejsc. Na Mazowszu szpitale covidowe nie mają już dostępnych respiratorów.

Fot. Shutterstock

Województwo mazowieckie to jeden z regionów, w których szczególnie duży jest odsetek zakażonych koronawirusem. W placówkach tymczasowych w Radomiu i Siedlcach sytuacja jest dramatyczna. A chorych przybywa i ich stan jest coraz cięższy.

W Radomiu zajęte są wszystkie łóżka z dostępem do respiratorów. Jak zaznaczają lekarze, wszyscy pacjenci, którzy są na OIOM-ie to pacjenci całkowicie niezaszczepieni. W Siedlcach liczbę łóżek zwykłych zwiększono z 56 do 100. Na dzień dzisiejszy dostępny jest jeden jedyny respirator.

Również w Warszawie sytuacja się pogarsza, wciąż otwierane są kolejne moduły. Decyzją wojewody uruchomiony zostanie kolejny, czwarty w województwie szpital tymczasowy. Ma on znajdować się w Ostrołęce i ruszyć w listopadzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c