Szpitale zapełnione. Zaczyna brakować miejsc dla osób chorujących na COVID-19

W Polsce zaczyna brakować łóżek w szpitalach zakaźnych dla osób chorych na koronawirusa. Jak informuje Bezprawnik.pl , są województwa, w których zaczynają się problemy. Lekarze muszą szukać miejsc kilkadziesiąt kilometrów dalej. 

Fot. Shutterstock

Mimo zapewnień Ministerstwa Zdrowia, zaczęło brakować miejsc dla chorych na wirusa SARS-C0V-2 w szpitalach.  A chorych wciąż przybywa, dopiero co znów padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Tym samym wzrosło obłożenie w szpitalach.

„Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć.”

-mówił w sobotę rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Jednak jest to sprzeczne z informacjami ze szpitali. Na portalu Dziennik.pl ukazał się tekst, który mówi o czterech szpitalach wysokospecjalistycznych w Polsce z pełnym obłożeniem. Jeden z pracowników przekazał, że nie są już przyjmowani nowi pacjenci z zakażeniem koronawirusem. Są oni kierowani do innych pobliskich szpitali zakaźnych. Dodatkowo, trzeba czasami wykonać kilka telefonów żeby w ogóle znaleźć miejsce w jakimkolwiek szpitalu do 100 km.

Problem miejsc w szpitalach najbardziej dotyczy województwa śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i mazowieckiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c