Rozłączyła ich wojna. Szuka go po 76 latach. Pomożecie?

Posłuchajcie wzruszającej historii. Rozłączyła ich wojna i Powstanie. Chociaż od tamtej chwili minęło 76 lat, dziewczynka ze zdjęcia, nie może zapomnieć o chłopcu. Nie wiadomo czy żyje, czy przeżył całe piekło, które ogarnęło Warszawę w 1945 roku. Jeżeli znacie dalsze losy Janusza, dajcie nam znać.

Fot. Archiwum Rodzinne

Fot. Archiwum Rodzinne

„Pora letnia zazwyczaj obfituje w wakacyjne ogłoszenia typu: miała na imię Zosia, jechała pociągiem z Trójmiasta do Warszawy, wysiadła tak nagle…  Czeka Bartek”. – pisze Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek – „Tymczasem my mamy historię  z ulicy Rybnej. Tylko trochę podobną, bo z kilkudziesięcioletnią już historią w tle. Z łezką w oku prezentujemy udostępnione nam zdjęcie. Jest wiosna 1940 r. Kamionek. Ulica Rybna. Pod kwitnącym krzakiem bzu para dzieci. Imienia młodej damy nie wypada nam zdradzać ze względów oczywistych. On miał na imię JANUSZ. I jest przez widniejącą na zdjęciu damę pilnie POSZUKIWANY. Rodzice Janusza, mieszkający wówczas przy ul. Rybnej robili dużo zdjęć na Kamionku.  Czy ktoś coś słyszał, złapie trop późniejszych losów Janusza?”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c