Szumowski na wakacjach za granicą. Wcześniej zalecał nie opuszczać kraju

Łukasz Szumowski podał się do dymisji i nie jest już ministrem zdrowia. Jego miejsce zajął Adam Niedzielski, a sam Szumowski postanowił odpocząć. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Były minister zdrowia po ostatnim natłoku pracy postanowił wybrać się na urlop. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że spędza go na Fuerteventurze. Jeszcze kilka tygodni temu odradzał wyjazdy turystyczne poza Polskę.

„Jadąc za granicę, trochę ryzykujemy. Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś wybuchnie i będziemy zamykali powroty; takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii.”

-mówił.

Również teraz MSZ przekonuje aby unikać wyjazdów do Hiszpanii. Tymczasem Łukasz Szumowski wypoczywa na jachcie na wybrzeżu jednej z Wysp Kanaryjskich.

Od 1 września ma obowiązywać mowa lista krajów, do których będzie zakaz lotów z Polski. Opóźnienie jest związane z turystami, którzy są jeszcze za granicą. Dlatego rząd czeka do rozpoczęcia roku szkolnego, żeby nie narażać obywateli na problemy związane z powrotami do kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c