Szwecja podpisała wniosek o dołączenie do NATO!

Historyczna chwila dla Szwecji. Szefowa dyplomacji podpisałą dziś wniosek o wstąpienie kraju do NATO. Teraz dokument ma zostać wysłany do Brukseli. Jak podkreśliła Ann Linde, rząd Szwecji robi to, co najlepsze jest w tej chwili dla kraju. 

Szwecja telewizja publiczna SVT transmitowała dziś na żywo procedurę podpisania wniosku o wstąpienie Szwecji do krajów NATO. Podpis złożyła szefowa dyplomacji Szwecji Ann Linde. Jak skomentowała, jej rząd robi wszystko, co najlepsze dla kraju. Wszystko oczywiście ma związek z rosyjską inwazją.

Teraz dokument ma zostać wysłany do Brukseli, gdzie mieści się kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego. Również Finlandia kontynuuje dziś debatę w sprawie złożenia swojego podpisu.

Również dziś rozpoczyna się wizyta prezydent Finlandii Sauli Niinisto w Sztokholmie. Jak informują media, po decyzji fińskiego parlamentu Niinisto  najprawdopodobniej zatwierdzi na odległość wniosek Finlandii o wejście do NATO.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.