Szybciej z Warszawy na Mazury! Powstanie nowa obwodnica!

Do końca 2025 roku ma powstać obwodnica Pułtuska. Dzięki temu warszawiacy będą mogli dużo szybciej dostać się na Mazury. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do tej pory pięć firm złożyło swoje oferty.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę około 20 kilometrów obwodnicy Pułtuska. Wszystko w ramach ujętej w rządowym programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.  

Do tej pory  wpłynęło już 5 ofert. Wśród nich jest oferta firmy Strabag na kwotę 442,2 mln złotych, firmy Kobylarnia- 447 mln zł, Polaqua -448,9 mln zł, Budimex – 449,2 mln zł oraz PORR  z kwotą 551,9 mln zł. Wszystkie oferty są w tej chwili dokładnie analizowane przez GDDiA. 

Podstawowym celem budowy jest wprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi numer 57 i 61. Nowa droga znacznie przyspieszy przejazd z Warszawy na Mazury, który szczególnie ciężki jest w sezonie wakacyjnym. Prace nad obwodnicą Pułtuska mają zostać ukończone napóźniej wiosną 2025 roku. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c