Bomba w centrum Warszawy. Kobieta miała materiały związane z Państwem Islamskim

Policja zatrzymała 38-letnią kobietę z Wrocławia, podejrzaną o podłożenie ładunku wybuchowego w centrum Warszawy w nocy przed Świętem Niepodległości. W jej domu znaleziono materiały związane z Al-Kaidą i Państwem Islamskim.

Fot. Warszawa w Pigułce

11 listopada około godziny 2 w nocy, na jednej z ulic warszawskiego Śródmieścia, doszło do podpalenia prowizorycznego ładunku wybuchowego. Bomba, wypełniona pojemnikami z gazem i gwoździami, na szczęście nie spowodowała ofiar w ludziach.

Dzięki systemowi monitoringu, funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I szybko ustalili, że sprawca po zdarzeniu udał się na Dworzec Centralny. Stamtąd, jak informuje stołeczna komenda, podejrzana wsiadła do pociągu do Wrocławia, a następnie udała się do swojego miejsca zamieszkania w gminie Strzelin.

Sprawę przejęli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. We współpracy z wrocławską komendą wojewódzką, zatrzymali 38-latkę w jej domu. W trakcie przeszukania znaleziono materiały związane z Al-Kaidą i Państwem Islamskim.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wrocławianki na 3 miesiące. Kobieta stoi przed perspektywą kary do 10 lat pozbawienia wolności za swoje działania.

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]