Ta branża mocno ucierpiała w wyniku pandemii! Aż 38% firm rozważa zamknięcie działalności!

Jak wynika z badania Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, aż 38 procent firm z branży eventowej rozważa zamknięcie lub zawieszenie działalności w 2021 roku. Wszystko z powodu pandemii, która mocno wpłynęła na funkcjonowanie branży. Nie pomogło nawet wsparcie rządu.

Fot. Pixabay

Branża eventowa przed pandemią była jedną z najlepiej rozwijających się branż w Polsce. Była miejscem zatrudnienia łącznie około miliona osób i generowały około 15 procent PKB. Prawie wszyscy zatrudnieni w wyniku koronawirusa stracili możliwości zarobkowe. Od roku nie są organizowane imprezy masowe czy okolicznościowe.

To wielki cios dla branży eventowej. Jest do tego stopnia źle, że aż 38% firm z tej branży myśli nad zawieszeniem lub zamknięciem swojej działalności w roku 2021. Tak wynika z analiz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.

Wydawać się mogło, że w pozostaniu na rynku pomoże wsparcie rządowe. Jednak tarcze pozwoliły firmom pokryć jedynie niecałą jedną trzecią wszystkich strat. Dodatkowo, ze wszystkich firm, które otrzymały odpowiedź negatywną lub zdecydowały się nie składać wniosku w tarczy PFR 2.0, ponad 70% zostało wykluczonych z powodu limitu wykorzystanej już pomocy, a 20% nie spełniało warunku kodu PKD.

Problemem jest również fakt, nie wiadomo kiedy nadejdzie odmrożenie branży eventowej. W obecnej perspektywie, biorąc pod uwagę skalę trzeciej fali pandemii,  jest to raczej w najbliższym czasie nierealne. Dlatego zdaniem ekspertów, ten rok dla branży będzie kontynuacją walki o przetrwanie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c