Ta czynność zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem!

Jak wynika z badań opublikowanych przez hiszpańskich naukowców, częste mycie języka zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Domownicy przebywający z osobą zakażoną powinny robić to kilka razy dziennie!

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Naukowcy z Hiszpanii mają radę dla osób, które mieszkają z zakażonym koronawirusem. Opublikowali w BMC Oral Health wyjaśnienie jak dokładnie mycie jamy ustnej wpływa na ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 przez współdomowników.

Badania przeprowadzono wśród 300 osób. Wszystkie osoby korzystały ze wspólnej łazienki co osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. 34% osób myło zęby dwa razy dziennie, 20% używało nici dentystycznej, 15% stosowało płyn do płukania ust,a jedynie 17% szczotkowało codziennie lub kilka razy dziennie język.

Wyniki badania były zaskakujące. Okazło się, że osoby, które myły język były jedyny osobami, które nie zakaziły się wirusem SARS-CoV-2 od współmieszkańca! U pozostałych po czasie również potwierdzono pozytywny wynik testu na COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c