Ta przejażdżka na elektrycznej hulajnodze kosztowała 500 złotcyh

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ukarali 29-letniego użytkownika e-hulajnogi 500 złotowym mandatem. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu i szybko dowiedział się, że od 20 maja zmieniły się przepisy i nie jest już traktowany jako pieszy, ale tak samo jak rowerzysta.

Fot. KPP w Piasecznie

Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas patrolu zwrócili uwagę na pewnego użytkownika hulajnogi. Policyjna czujność nie zawiodła. Badanie wykazało, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna bardzo się zdziwił, gdy został poinformowany o nałożonym na niego 500 złotowym mandacie. Próbował tłumaczyć, że użytkownik hulajnogi przez prawo traktowany jest jako pieszy. Jednak zapomniał, że od 20 maja tego roku przepisy zmieniły się i każdy prowadzący urządzenie transportu osobistego będzie traktowany jak rowerzysta.

Oznacza to, że korzystając z e-hulajnogi lub innego  urządzenia (UTO) w stanie po spożyciu alkoholu popełnia się wykroczenie z artykułu 87 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

Prawo do zbadania trzeźwości ma zarówno policja, jak i straż miejska. A w przypadku wyniku pozytywnego hulajnoga może zostać odholowana. Kosztami zostanie obciążony wówczas jej użytkownik, także za czas jej przechowywania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c