Ta szczepionka jest skuteczna w ochronie przed brazylijską odmianą COVID-19!

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Teksańskiego, szczepionka koncernu Pfizer-PioNTech jest równie skuteczna w przypadku wariantu P.1 COVID-19, czyli tego, który dominuje w Brazylii.

Badania laboratoryjne naukowców firm na Uniwersytecie Teksańskim wskazują, że szczepionka Pfizer- BioNTech skutecznie neutralizuje brazylijską odmianę koronawirusa. To znakomita wiadomość dla wszystkich zaniepokojonych nowym wariantem COVID-19!

Badacze w celu sprawdzenia skuteczności stworzyli sztuczne wirusy, które zawierały mutacje charakterystyczne dla poszczególnych wariantów i podali je do próbek osocza pobranego od 15 zaszczepionych osób co najmniej 2 tygodnie po drugiej dawce.

Wyniki badań opublikowano w magazynie naukowym „New England Medical Jurnal” i są aktualizacją poprzednich analiz dotyczących skuteczności szczepionki wobec różnych wariantów wirusa SARS-CoV-2. Jednak pomimo pozytywnych informacji, koncern Pfizer przekazał, że prowadzi prace nad nową szczepionką, która byłaby jeszcze bardziej efektywna w przypadku różnych odmian koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c