Tadek – Żołnierze Wyklęci [FILM]

Dzisiaj Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto obchodzone jest od 2011 roku. Prace nad nią zostało zainicjowane przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a następnie kontynuowane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który podpisał ustawę w dniu 9 lutego 2011 roku. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw Nr 32, poz. 160 z 15 lutego 2011 roku.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…
– Początek preambuły Ustawy o ustanowieniu
Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Poniżej prezentujemy piękny klip rapera „Tadka”, który wykonuje tzw. patriotyczny hip-hop. Gatunek rzadki, ale spotykany.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.