Tajemnicze kapsułki porozrzucane w całej Warszawie. Są śmiertelnie niebezpieczne

Od kilku dni w różnych częściach Warszawy porozrzucane był białe kapsułki. Po sygnałach od zdezorientowanych mieszkańców Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan wziął sprawy w swoje ręce i zbadał co to takiego.

Fot. Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany

„We wtorek późnym popołudniem przy ulicy Księżycowej straż miejska zabezpieczyła 26 sztuk kapsułek. Na miejsce wezwano Policję oraz grupę ratownictwa chemicznego. Strażacy zabezpieczyli materiał do badań” – powiadomił Burmistrz Bielan.

„Po analizie okazało się, że jest to materiał składem zbliżony do tabletek do uzdatniania wody” – dodał i zachęcił do zgłaszania tego typu przypadków poprzez 19115.

Kapsułek takich na rynku jest kilka i tak naprawdę nikt nie wie czy zostały celowo rozrzucone czy np. przez pomyłkę rozrzucono je podczas odśnieżania. Wiadomo jednak, że spożycie tego środka przez zwierzę może być dla niego śmiertelnym zagrożeniem, co potwierdzają właściciele czworonogów. Te, które zdążyły wziąć do pyska kapsułki miała potem dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, bóle i krwawe biegunki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c