Tajemnicze urządzenie na Bemowie. Kiedyś stały takie w całej Warszawie

Niedaleko pętli autobusowej na Bemowie stoi dziwne urządzenie oznaczone napisem „policja”. Okazało się, że kiedyś stały takie w całej Warszawie.

Po umieszczeniu przez nas zdjęcia na naszej grupie „Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i Okolic„, internauci zaczęli opisywać, że w ich okolicy też stały kiedyś podobne urządzenia.

Okazało się, że był to rodzaj policyjnej budki telefonicznej. Urządzenia te stawiane były na początku lat 90. i służyły do kontaktu bezpośrednio z komendą policji. Stawiano je w miejscach w których często dochodzi do przestępstw. Gdy działo się coś niepokojącego, funkcjonariusze wiedzieli od razu gdzie się udać.

W Warszawie takich „telefonów” nie było zbyt wiele w porównaniu do innych polskich miast. Zaczęto je demontować wraz z nadejściem ery telefonów komórkowych około 20 lat temu. Ten widoczny na zdjęciach się ostał i warto byłoby zachować go np. do muzeum policji.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]