Tak się jeździ rowerami po Warszawie. Na jednoosobowym… trzy osoby. Czy rząd powinien wprowadzić nowe regulacje ws. rowerzystów?

W ostatnich dniach na mieście widać już coraz więcej rowerzystów jak i motocyklistów. Jednak największym zagrożeniem są rowerzyści, którzy nie przestrzegają przepisów. 

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Plaga rowerzystów porusza się jezdniami, gdzie obok idą ścieżki rowerowe, dodatkowo jeżdżą z piwem w rękach, nie przestrzegają przepisów i jeżdżą w kilka osób na jednoosobowym rowerze.

Mieszkańcy jak i kierowcy apelują policję o wzmożenie kontroli rowerzystów m.in. trzeźwości (bulwary), ale też przepisową jazdę po ścieżkach rowerowych (nie ulicy) oraz przeprowadzania rowerów przez ulicę (nie przejeżdżanie).

Rząd powinien wprowadzić obowiązkowe rejestracje oraz każdy powinien zdać egzamin na kartę rowerową przed wejściem na rower. Dodatkowo wprowadzone powinny zostać ubezpieczenia, które pokrywałyby szkody w zdarzeniach drogowych. A mandaty za ww. wykroczenia lub przestępstwa powinny wynosić do 500 złotych lub więcej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c