Tak wygląda teraz most Łazienkowski [dużo zdjęć]

Dziś jako przedstawiciele mediów mieliśmy unikalną możliwość gościć na terenie budowy mostu Łazienkowskiego. Organizatorem spotkania było konsorcjum realizujące remont mostu Łazienkowskiego – Bilfinger Infrastructure S.A. i Intercor Sp. z o.o.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje „Nowy Łazienkowski”, gdyż umożliwiono nam wizytę na placu budowy. Gościem konferencji była Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Budowa nowego mostu odbędzie się za pomocą techniki nasuwania. Będą dwa przeznaczone do tego stanowiska z dwóch stron Wisły. Konstrukcja starego mostu posłuży jako stanowisko do budowy nowego. Pracownicy będą wycinać stare elementy po kawałku i dokładali nowe odcinki po 15 metrów każdy. Nastepnie konstrukcja zostanie pokryta masą asfaltową.

Stanowiska do montażu będą ustawione 20 maja. Montaż pierwszego elementu przypadnie  na 26 tydzień od podpisania kontraktu, a na 41 tydzień przypada zakończenie wszystkich prac. Przy czym prace konstrukcyjne zakończą się już w 39 tygodniu. W 2016 roku odbędą się prace wykończeniowe pod mostem m.in. malowanie mostu. W chwili obecnej na moście trwają prace rozbiórkowe, rozpoczęcie montowania stanowisk, wycinanie wsporników.

„Na bieżąco sporządzana jest dokumentacja budowy.Po tygodniu prac zakończono już pierwszą dokumentację potrzebną do budowy surowców, które dla Bilfinger Infrastructure dostarczą cztery współpracujące wytwórnie. W chwili obecnej zostały podpisane kontrakty na dostawy stali i korytek. Na przełomie 19/20 tygodnia na plac budowy dotrą pierwsze materiały. Następne trzy tygodnie zajmie demontaż betonowych części, przygotowanie stanowisk do montażu i  rozpoczęcie budowy konstrukcji stalowej” – mówi Krzysztof Laskowski przedstawiciel Bilfinger Infrastructure

 

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]