Tak zachowuje się Straż Miejska w Warszawie. Bez komentarza [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA] Pani Monika Niżniak, rzeczniczka Straży Miejskiej m. st. Warszawy odpowiedziała, że film, który został zamieszczony na portalu YouTube został zmanipulowany. Zdarzenie miało miejsce w 2009 roku, a nie jak podał autor filmu, w 2015. Sprawa była już wielokrotnie wyjaśniana. Ponadto przeprowadzone wówczas czynności zostały poddane analizie przez szereg uprawnionych instytucji, w tym prokuraturę, która nie dopatrzyła się, aby funkcjonariusze Straży Miejskiej m.st. Warszawy przekroczyli uprawnienia i postanowieniem z października 2009 r. sprawę umorzyła.

Film pokazuje interwencje straży miejskiej w Warszawie, która interweniuje w sprawie nielegalnego handlu, rzekomo zagradzającego przejście do metra. Straż wyrywa mężczyźnie truskawki, szarpie go i obezwładnia, choć sprzedawca nie jest agresywny.

W końcu interweniują ludzie, którzy nie tylko powstrzymują działania straży miejskiej, ale też pomagają mężczyźnie uprzątnąć truskawki, które strażnicy mu wyrywają.

Z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się już do Pani Moniki Niżniak, rzeczniczki straży miejskiej. Będziemy na bieżąco Was informować.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.