Takiego „Snu o Warszawie” jeszcze nie słyszeliście! Perełka [WIDEO]

Sen o Warszawie w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.


Sen o Warszawie to piosenka duetu Czesław Niemen (autor muzyki i wykonawca) i Marek Gaszyński (autor tekstu), jeden z 20 utworów z płyty o tym samym tytule, będący w 1966 wielkim przebojem; do dziś należy do najbardziej znanych kompozycji Czesława Niemena. Czesław Niemen nagrał płytę A Varsovie z orkiestrą i w aranżacji Michela Colombier.

Od 12 marca 2004 (mecz pomiędzy Legią Warszawa i Odrą Wodzisław Śląski) utwór jest regularnie odśpiewywany przez kibiców na trybunach Stadionu Wojska Polskiego w Warszawie, jako oficjalny hymn Legii Warszawa.

Sen o Warszawie w wykonaniu kibiców Legii Warszawa użyto w finale przedstawienia pt. Zły według powieści Leopolda Tyrmanda (reżyseria Jan Buchwald, scenariusz Wojciech Tomczyk) w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie (2010).

W 2014 roku ukazał się film dokumentalny o Niemienie autorstwa Krzysztofa Magowskiego. Obraz nosi tytuł Sen o Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c