Taksówkarz udawał policjanta? Przeprowadził „akcję” na bulwarach

Maciej J. podszedł do pokrzywdzonego podając się za policjanta. Siłą przeszukał mu kieszenie, zabrał markowego smartfona i zniknął bez śladu. Zgłaszający nie był w stanie podać nawet rysopisu napastnika. To jednak nie przeszkodziło śródmiejskim policjantom w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanego.

Fot. Warszawa w Pigułce / Pixabay

 

Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z chwilą przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonego, nie dysponowali żadnym nawet przybliżonym opisem napastnika. Zawiadamiający nie był w stanie podać rysopisu gdyż, jak zeznał, kiedy był na Bulwarach Wiślanych podejrzany zaszedł go od tyłu. Powiedział, że jest policjantem, przeszukał mu kieszenie, zabrał telefon, po czym wsiadł do taksówki i odjechał.

24 – latek domyślił się, że napastnik nie jest funkcjonariuszem Policji, gdyż jego działanie odbiegało od zachowania policjantów, a w dodatku nie chciał okazać legitymacji służbowej.

Chwilę później o całym zajściu powiadomił śródmiejskich policjantów, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie. W trakcie jego prowadzonego operacyjne ustalili, że rozboju mógł się dopuścić Maciej J. karany w przeszłości za rozbój, groźby karalne, uszkodzenia mienia i inne przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w tym czasie używał prywatnego samochodu jako taksówki i tego dnia był w okolicach ul. Wioslarskiej w Warszawie

Po zebraniu dowodów wskazujących jednoznacznie na jego udział w przestępstwie kryminalni zatrzymali 32 – latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnie usłyszał zarzuty, do których się nie przyznał.

Na wniosek policjantów i śródmiejskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Taksówkarze zauważają, że, by otrzymać licencje potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności. Być może więc mężczyzna poruszał się przewozem osób?

Źródło: Komenda Stołeczna Policji


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.