Tandemy Veturilo już dostępne! Znajdziesz je na specjalnej mapie

Od poniedziałku można już wypożyczać tandemy Veturilo. Na razie tandemów jest tylko dziesięć, a znajdują się one na Wybrzeżu Gdańskim w okolicach Sanguszki, na ul. Traugutta, na Metrze Stadion Narodowy i na ul. Wałbrzyskiej. Mapę oraz dostępność rowerów znajdziemy na stronie Veturilo.

Fot. Veturilo

Fot. Veturilo

Z tandemów można korzystać na takich samych zasadach, jak z pozostałych rowerów Veturilo. Osoby, które są już zarejestrowane w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności – od dziś mają do wyboru rowery standardowe lub tandemy. Z tandemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby o łącznej wadze nie przekraczającej 227 kg (nie można wozić pasażerów na bagażniku), a pierwsze 20 minut przejażdżki jest darmowe.

Rowery zostaną udostępnione na okres wakacyjny. Po okresie testów oraz sprawdzeniu jakim zainteresowaniem będą się cieszyły zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu ich na stałe lub wycofaniu z oferty.

Tandemy Veturilo. Fot. Veturilo / Facebook

Tandemy Veturilo. Fot. Veturilo / Facebook

Warszawski Rower Publiczny Veturilo został uruchomiony w sierpniu 2012 roku z 55 stacjami i tysiącem rowerów. Obecnie (od początku marca do końca listopada) można korzystać już z 198 stacji i prawie 3 tys. rowerów. W systemie jest zarejestrowanych ponad 310 tys. użytkowników, z czego ponad 50 tys. przystąpiło do Veturilo w tym roku. Od 2012 roku rowery wypożyczano ponad 5 mln razy (z czego milion tylko w tym roku).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.