Tankował za darmo – teraz za to zapłaci

Stołeczni „kryminalni” pod nadzorem prokuratora z Nowego Dworu Mazowieckiego ustalili, że 31-latek za każdym razem działał w ten sam sposób – podjeżdżał samochodami osobowymi różnych marek na wybraną stację paliw, tankował do baku benzynę, a następnie odjeżdżał nie płacąc za nią. Terenem jego działania była Warszawa i okolice. W ostatni wtorek również postanowił w ten sposób „zaoszczędzić”.

Fot. KSP

Fot. KSP

Kiedy policjanci dostali informację, że podejrzewany o kradzież paliwa mężczyzna ponownie pojawił się na jednej ze stacji na warszawskim Ursynowie, natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Okazało się, że 31-latek zdążył już odjechać, a straty poniesione przez właścicieli stacji paliw wyniosły w tym przypadku około 460 złotych.

Stołeczni „kryminalni” kilka minut później przy ul. Jastrzębowskiego zauważyli w samochodzie marki Chrysler mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzewanego. Okazał się nim 31-letni Bartłomiej F. W aucie policjanci dodatkowo znaleźli papierowe zawiniątko, a w nim biały proszek. Po przeprowadzanych badaniach okazało się, że jest to mefedron.

Bartłomiej F. usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz w sumie 8 zarzutów kradzieży paliw popełnionych czynem ciągłym. Przyjęto także, że z kradzieży paliwa mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Z ustaleń policjantów wynika, że Bartłomiej F.  w 2014 i na początku 2015 roku mógł dokonać co najmniej 30 tego typu wykroczeń i przestępstw. Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności spraw ustalili także, że może on być zamieszany w dokonanie 40 kolejnych kradzieży. Straty, jakie ponieśli z tego tytułu właściciele stacji paliw, wynoszą kilkanaście tysięcy złotych.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Na wniosek policjantów i prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Źródło: KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.