Te objawy nie kojarzą się z COVID-19, ale mogą o nim świadczyć. Ma je co 6 zakażony

Jedna na sześciu osób zmagających się z wirusem SARS-CoV-2 cierpi na bóle żółądkowo- jelitowe. Natomiast niewiele osób łączy te dolegliwości z koronawirusem. A to błąd. Takie objawy należy jak najbszyciej skonsultować z lekarzem.

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Jak wynika z publikacji danych w czasopiśmie „Abdominal Radiology”, aż jeden na sześciu pacjentów mających wirusa SARS-CoV-2 cierpi na dolegliwości żołądkowo- jelitowe. Analizę przeprowadził profesor radiologii i diagnostyki obrzowej Gavin Low wraz ze studentem medycyny z University of Alberta.

Badania przeprowadzono w lipcu, a wynika z nich, że aż 18% pacjentów z COVID-19 skarżyło się podczas choroby na utratę apetytu, wymioty, biegunke i ogolne bóle brzucha, które towarzyszyły wraz z podstawowymi objawami, charakterystycznymi dla koronawirusa. Jednak 16% pacjentów miało objawy żołądkowo- jelitowe jako jedyne symptomy choroby.

Dlatego naukowcy apelują do osób, które zaczynają mieć taki problemy, aby jak najszybciej zgłosiły się do swoich lekarzy pierwszego kontaktu i zrobiły test na COVID-19, który pozwoli potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Dzięki temu wirus nie będzie dalej rozpowszechniany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c